• سرشاخه‌ی جوملای قدیمی
  تعداد مقالات:
  33
 • اسلایدر برنامه های ویژه
  تعداد مقالات:
  10
 • تب ها
  تعداد مقالات:
  0
 • پزشکان و کارشناسان
  تعداد مقالات:
  1
 • خبر باغ ملکوت

  mostanad 4

  مشخصات برنامه

  « باغ ملکوت »
  برنامه‌ای ترکیبی است که در ۳۰ قسمت 50 دقیقه‌ای دوگانه های فلسفی،وجودی، اخلاقی و معنوی را مورد بررسی قرار می دهد.اجرای این ویژه برنامه را مریم مه نگار و رشید کاکاوند بر عهده دارند و در هر برنامه با حضور کارشناسان مذهبی و اساتید دانشگاه موضوعاتی همچون خشم و رحم ، امید و یأس  ، شک و یقین ، نیایش و غفلت  و ... را مورد بررسی قرار می دهد.
  این برنامه علاوه بر بحث کارشناسی از بخش های مختلفی همچون حکایت ها و قصه های کهن، قصه های کوتاه مدرن، موسیقی و نواهای عرفانی و معنوی و نکته ها و نیایش های قرآنی تشکیل شده است.
  این ویژه برنامه هر شب ساعت 22:00 روانه آنتن می شود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  15
 • خبر راز

  raz

  مشخصات برنامه

  رویکرد برنامه "راز"متمرکز بر موضوعات فرهنگی است که در این بین گاهی به مسائل سیاسی،اجتماعی و اقتصادي نیز با نگاه فرهنگی پرداخته می شود.
  سري گذشته برنامه "راز "در ماه مبارک رمضان در 26 قسمت با حضور کارشناسان فرهنگی کشور در حوزه‌های مختلفی از جمله هنر، معماری، مستند،‌ موسیقی و ... روانه آنتن  شد .
  جذابیت موضوعات و میهمانان در عرصه های مختلف که حرفی نو دارند از جدی ترین مولفه های موفقیت مجموعه "راز" در سه سال گذشته است که در سری جدید این برنامه هم همین اصول حفظ و البته تقویت خواهد شد.
  پرداختن به موضوعاتی با دغدغه هاي آرمانهاي انقلاب و مردم با بیانی شفاف و زلال از ارکان هميشگي  این برنامه به عنوان یک رسانه تکلیف محور و منطبق با شرایط روز است. "راز" نشان داد با ایجاد تنوع در برنامه و توجه به موضوعات ويژه ، علاوه بر خواص می توان عموم را نیز همراه ساخت و دامنه ی مخاطبان برنامه ای تخصصی را افزایش داد.
  برنامه " راز" كه در گروه مستند شبكه چهار سيما تهيه و توليد مي شود ،به صورت هفتگي ، سه شنبه شب ها ساعت 21:30 دركنداكتور پخش اين شبكه قرار گرفته است.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  42
 • خبر مستند 4

  mostanad 4

  مشخصات برنامه

  مستندچهار : در قالب مستند گزارشی درواقع مجله تصويري است كه قصد دارد به بررسي و نمايش فيلم هاي مستند مطرح ايران و جهان را با حضور منتقدان فيلمهاي نمايش داده شده نقد و تحليل كند و در كنار نمايش و بررسي فيلمهاي مستند به ديگر مسائل سيماي مستند از جمله توليد، پخش و مباحث نظري هم پرداخته شود و تاثير گذاري و تاثير پذيري سينمايي مستند در حوزه هايي چون جامعه شناسي ، روانشناسي، حقوق و فلسفه را هم مورد بررسي قرار خواهد داد.

  مستندچهار به تهیه کنندگی محمد حمیدی مقدم ،جمعه ها (با تحلیل) ساعت 15:00وتکرار آن شنبه ها ساعت 14:30(بدون تحلیل) روی آنتن می رود .

   

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  91
 • شبکه چهار در یک نگاه
  تعداد مقالات:
  1
 • فیلمهای سینمایی
  تعداد مقالات:
  4
 • خبر سپهر سیاست

  sepehr siasat

  مشخصات برنامه

  سپهر سیاست یک مجموعه ترکیبی از گروه سیاسی شبکه 4 است که علاوه بر تحليل عمده ترين تحولات و رويدادهاي سياسي ايران و جهان به منظور تعميق بينش سياسي مخاطبان فرهيخته شبكه چهار بخش هایی گنجانيده شده است كه شامل تجزيه و تحليل آخرين تحولات و رخدادهاي منطقه و جهان ، معرفي مراكز مطالعاتي و نشريات تخصصي و واژه هاي سياسي است . 

  سپهر سیاست به تهیه کنندگی محمدرضافامیلی ، پنج شنبه ها ساعت  18:15  به مدت تقریبی 40 دقیقه به طور زنده به روی آنتن می رود .

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  58
 • خبر آسمان شب

  asemaneshab

  مشخصات برنامه

  برنامه تلويزيوني آسمان شب نخستين بار 16 ارديبهشت سال 1380 از شبکه چهار سيما پخش شد. نخستين برنامه آسمان شب در قالب ويژه برنامه اي به مناسبت روز جهاني نجوم آغاز شد ، مناسبتي که در آن سال براي اولين بار در ايران مطرح مي شد. برنامه سازان آسمان شب ،ترويج نجوم را به عنوان هدف اصلي در توليد اين برنامه تلويزيوني برگزيدند و در طول حدود يک دهه پخش آسمان شب ، اين برنامه سبب رونق نجوم و جذب علاقه مندان پرشماري در ايران به اين شاخه از علم شده است.آموزش نجوم و اطلاع رساني به روز از دنياي نجوم و فضا چارچوب اصلي محتواي آسمان شب است ، که در طول دوره هاي زماني مختلف بر اساس ذاعقه عمومي در فرم هاي گوناگون به ارائه اين محتوا مي پردازد. پيش از آغاز برنامه تلويزيوني آسمان شب ، شبکه چهار سيما در مناسبت هاي مختلف نجومي مانند ماه گرفتگي و خورشيد گرفتگي ها يا به هنگام يک ماموريت مهم فضايي ويژه برنامه هاي تک قسمتي را به اين رويداد ها اختصاص مي داد. اما پخش نخستين قسمت آسمان شب سرآغازشکل گيري و پخش برنامه اي مدون و منسجم با موضوع نجوم و ستاره شناسي و فضا در تلويزيون ايران بوده که تا امروز ادامه يافته است. به طوري که دوستداران اين برنامه در طولاني ترين شب سال شب يلدا در سال 1376پخش پانصدمين قسمت آن را جشن گرفتند. سياوش صفاريان پور طراح ، تهيه کننده و کارگردان مجموعه تلويزيوني آسمان شب است . او خود يکي از منجمان آماتور پرسابقه ايران است که بيشتر به عنوان عکاس نجومي در جامعه نجوم آماتوري ايران شناخته شده است. صفاريان پور از سال 1378 در مقام تهيه کننده وبرنامه ساز علمي در راديو وتلويزيون ايران فعاليت خود را آغاز کرد و در سال 1386 به دليل فعاليت هايش در عمومي سازي علم ، در فهرست منتخبين دهمين جايزه ترويج علم ايران معرفي شد. برنامه تلويزيوني آسمان شب پس از 11 سال فعاليت اکنون شنبه شب ها حدود ساعت 23:15 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  36
 • خبر دلنوازان

  delnavazan

  مشخصات برنامه

  برنامه "دلنوازان" به تهیه کنندگی مرتضی مؤمنی ، شامل پخش موسیقی سنتی همراه با دکلمه اشعار توسط ژاله صادقیان تهیه شده است .دلنوازان برنامه‌اي شنيداري است، اما به همان اندازه كه به آواها و نواها توجه دارد ، به وجوه بصري هم اهميت مي‌دهد وتصاويری جذاب از فضاهاي فرهنگي و تاريخي ايران در اين برنامه نشان داده می شود. اين برنامه در شهرهای مختلفی همچون اصفهان،کاشان و شیراز تصويربرداري شده است و بینندگان تصاویر چشم نوازی از خانه بروجردی ها،آرامگاه حافظ،چهل ستون و ... را به نظاره می نشینند.این برنامه  هر روز ساعت 8:25روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  1
 • خبر دلشدگان

  delshodegan

  مشخصات برنامه

  برنامه «دلشدگان» به تهیه کنندگی مرتضی مومنی کاری از گروه فرهنگی و اجتماعی شبکه است.دراین برنامه علاوه بر پخش موسیقی سنتی ،دستگاه‌ها و رديف‌هاي موسيقي سنتي معرفی می شود. «دلشدگان» یک برنامه ترکیبی است و از بخش های مختلفی همچون تک نوازی با یادی از اساتید قدیمی همچون حبیب الله بدیعی،همایون خرم و فرهنگ شریف،معرفی و خواندن اشعار شعرای قدیم و معاصر و معرفی دستگاه های موسیقی تشکیل شده است. در کنار بخش های ذکر شده انتهای برنامه به پخش موسیقی سنتی اختصاص دارد و علیرضا قربانی،سالار عقیلی، وحید تاج، رضا رضایی، محمد منتشری و ... به اجرای موسیقی می‌پردازند. این برنامه در 52 قسمت 20دقیقه ای روزهای یکشنبه،سه شنبه و پنجشنبه ساعت 24:25 از این شبکه پخش می شود و تکراراین برنامه روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ساعت 9:30 می باشد.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  1
 • خبر سینما 4

  cinema4

  مشخصات برنامه

  برنامه سينما4کاري از تامين برنامه شبکه چهار به تهيه کنندگي عليرضاکرمي، از برنامه هاي پرطرفدار و با سابقه شبکه است که از سال 1379 تا کنون روزهاي جمعه ساعت 20:30 از اين شبکه روي آنتن مي رود و فيلمهاي سينمايي کلاسيک و معناگراي آن اين برنامه را يکي از محبوب ترينهاي سيما در ميان علاقه مندان سينما بويژه اساتيد و دانشجويان عرصه فيلم سازي است.اين برنامه با حضور کارشناسان و منتقدان به تحليل فيلم هاي سينمايي مي پردازد.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  105
 • خبر سینما سینما

  1001shab

  مشخصات برنامه

  پخش فيلم هاي برتر سينماي ايران و جهان با محوريت نمايش فيلم هايي از کشورهايي در تمامي نقاط جهان به منظور آشنايي بيشتر مخاطب عام هدف اين برنامه مي باشد. در اين برنامه قصد بر آن است که در کنار پخش فيلم به معرفي و تحليل فيلم، کارنامه کارگردان و بازيگران و عوامل سازنده پرداخته شود. برنامه سينما سينما انتخاب و تحليل آثار جغرافيايي سينماي جهان را مد نظر دارد.اين برنامه حاصل تلاش تامين برنامه شبکه چهار سيما است که روزهاي يکشنبه هر هفته ساعت 21:30 پخش و روزهاي پنج شنبه ساعت 16:00 تکرار مي شود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  90
 • خبر مجله تئاتر

  1001shab

  مشخصات برنامه

  مجله تخصصي تئاتر يک مجله تصويري است که به صورت هفتگي به مسائل صنفي، حرفه اي و تخصصي اين هنر و نقد و بررسي آثار روي صحنه تئاتر مي پردازد. نقد حضوري نمايش هاي روي صحنه که در آن يک منتقد با حضور در صحنه تئاتر در حال اجرا با تهيه کننده و کارگردان آن نمايش به گفت و گو مي نشيند، اطلاع رساني اخبار حوزه تئاتر در يک گفتگويي دوستانه از زبان چند خبرنگار حوزه تئاتر،اخبار شهرستان ها که در آن وضعيت تئاتردر شهرستانها در گفت وگو با هنرمندان و پيشکسوتان تئاتري ان شهر بررسي ميشود و اخبار بين الملل تئاتري جهان از جمله بخش هاي اين مجله تصويري است. همچنين در برنامه مسابقه اي پخش مي شود که بخش هايي از يک نمايش يا تئاتر قديمي پخش و مخاطبان با ارسال پيامک در اين مسابقه شرکت خواهند کرد. شايان ذکر است حدود هشتاد درصد عوامل و کساني که در اين برنامه حضور دارند در حوزه تئاتر فعاليت مي کنند. "مجله تخصصي تئاتر" به تهيه کنندگي نيما دهقان کاري از گروه فيلم و نمايش شبکه 4 سيما است که به مدت 60 دقيقه ، چهارشنبه ها ساعت 23:15 به روي آنتن شبکه 4 مي رود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  50
 • خبر طلوع

  toloo

  مشخصات برنامه

  برنامه"طلوع دانش" سری جدید برنامه صبحگاهی"طلوع" است؛

  کیوان بخشی در گفتگو با خبرنگار شبکه فرهیختگان از تغییر ساعت پخش این برنامه خبر داد و تاکید کرد: برنامه "طلوع" پیش از این هر روز ساعت 7:30 دقیقه صبح پخش می شد، اما با توجه به تغییرات در جدول پخش شبکه، محتوای برنامه، فرم و ... این برنامه از این پس عصرها ساعت 16:10دقیقه، نشستی علمی با مسئولان، صاحبنظران، نخبگان و ... را با عنوان"طلوع دانش"به مخاطبان عرضه می کند.

  وی از اضافه شدن سه آیتم در سری جدید «طلوع دانش» با عنوان«گفتگوی روز، گفتگوی علمی و دانش فردا» خبر داد و تصریح کرد: در بخش"گفتگوی روز" موضوعاتی که ریشه های علمی دارد و هموطنان روزانه با آنها سروکار دارند بررسی و تحلیل می شود.

  همچنین در بخش "گفتگوی علمی" رشته های دانشگاهی معرفی می شود و گزارشی از همایشها، سمینارها و کنفرانس های علمی کشور پخش می شود و با دبیران و مسئولان این رویدادها گفتگو می شود. وی تاکید کرد در بخش "دانش فردا" مباحثی که مرتبط با تولید علم است مطرح می شود. لذا شناخت ابزارهای مورد نیاز برای مجهزشدن به دانش فردا، از رویکردهای این بخش است.

  کیوان بخشی از حضور وزیران، نمایندگان مجلس، مخترعین، مبتکرین، نخبگان و ... در طلوع دانش خبر داد و تاکید کرد: در سری جدید "طلوع دانش" تصاویری با حضور پیشکسوتان حوزه علم کشور تهیه و تولید شده است که در قالب میان برنامه به همراه گزارش های تخصصی پخش خواهیم کرد.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  81
 • خبر زاویه

  1001shab

  مشخصات برنامه

  مجله فرهنگي زاويه درباره موضوعات و مسائل حوزه علوم انساني بحث مي کند و قصد دارد بر اساس شيوه نامه جديدي در اطلاع رساني و تحليل مسائل فرهنگي روز اقدام کند. "زاويه" يک مجله هفتگي است و هر هفته به تحليل و گفت و گو درباره مهم ترين موضوعات فرهنگي روز يا هفته با دعوت از کارشناسان و مديران آن بخش مي پردازد.هم چنين پخش گزارش هاي ويژه از موضوعات فرهنگي هفته و تصاوير مستند موضوعي مرتبط از ديگر بخش هاي برنامه است. زاويه به کليت تمام رشته هاي علوم انساني مي پردازد و دليل وجودشان و چرايي و چگونگي شان را بررسي ميکند. مجله علوم انساني زاويه ترقي وگسترش علوم انساني را پاس ميدارد و انتقاداتش را به صراحت بيان ميکند. زاويه از رهگذر تقابل به هزار تو هاي تاريک و روشن مباحث دست مي برد. تقابل دو ذهن موافق و مخالف که هريک آزادانه از زاويه نگاه خود به پديده پديده مورد چالش مي نگرند. "زاويه" به تهيه کنندگي عليرضا حائري کاري از گروه معارف و انديشه ديني شبکه 4 سيما است که چهارشنبه ها ساعت 20:30 به صورت زنده روي انتن مي رود.

         
      گالری فیلم زاویه   جدید          

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  35
 • خبر آفتاب

  raz

  مشخصات برنامه

  سری چهارم برنامه تلویزیونی «آفتاب» به موضوع فرهنگ و تمدن اسلامی ایرانی می پردازد . مصطفی رهگذر تهیه کنندگی این برنامه را برعهده دارد.
  این برنامه همچون گذشته با حضور دکتر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب و با اجرای دکتر رضا پورحسین موضوعات مرتبط با فرهنگ و تمدن اسلام و ایران را مورد بررسی قرار می دهد.معرفی آثاری با موضوع فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی همچون کتاب و آثار هنری از جمله بخش های جدید برنامه است. برنامه "آفتاب" به کوشش واحد تامین برنامه شبکه چهار سیما یکشنبه ها پخش می شود. 
         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  92
 • خبر حکمت الهی

  4soo

  مشخصات برنامه

  معرفت، برنامه اي از گروه معارف و انديشه ديني شبکه چهار سيما است که هر هفته جمعه ها ساعت 19:00 با محوريت فلسفه اسلامي پخش مي‌شود . اين برنامه يک برنامه گفتگو محور است که در کنار فلسفه اسلامي به شناخت انديشه هاي اسلامي در کلام بزرگان و قرآن کريم مي پردازد و هر دوره برنامه بغير از تشريح فلسفه ، نظرات بزرگاني چون عطار، حافظ ، سعدي و مولانا نيز بررسي مي شود . مجري اين برنامه دکتراسماعيل منصوري لاريجاني و مهمان ثابت آن دکترغلامحسين ابراهيمي ديناني است . هدف اصلي اين مجموعه علاوه بر آشنايي مخاطبان و علاقه‌ مندان به اصطلاحات و مباني عرفاني و فلسفه ، پاسخ گويي به پرسش‌ها و شبهات موجود در اذهان پژوهشگران اين عرصه است . از ويژگي‌هاي برنامه ساده‌گويي در انتقال مطالب در عين جامعيت بيان مسائل است. بيان شيواي دکتر ديناني و اجراي دکتر منصوري لاريجاني اين برنامه را به يکي از برنامه هاي پر مخاطب شبکه چهار سيما تبديل کرده است به صورتي که هنگام پخش اين برنامه سيل پيام ها و تماس هاي مردمي به روابط عمومي شبکه چهار سيما روانه مي شود .مناجاتي، کارگردان: اسداله ايمن و محسن احمدي، تصويربرداران: سيد مرتضي تهامي، محسن کثيري، رحيم عباسي، صدابردار: محسن زينلي، نورپرداز: احمد بنده اي ، سيد مرتضي تهامي، تدوينگر: مجيد اعجازي، دستيار تهيه : يوسف سيفي

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  48
 • خبر کارنامه

  4soo

  مشخصات برنامه

  برنامه کارنامه کاري از گروه فرهنگ و انديشه ديني است که به صورت يک مجله تصويري هردوشنبه به موضوع نقد کتاب مي پردازد. اين برنامه به تهيه کنندگي آقاي محمود فاتحی از بخش هاي مختلفي تشکيل شده است. نخستين بخش با عنوان "ديباچه" سرمقاله اين مجله تصويري است. بعد از آن اخبار حوزه کتاب و نشردر بخش "کوچه کتاب" بررسي مي‌شود و سپس به بخش اصلي برنامه که گفتگوي ويژه وبحث با منتقدان و صاحب نظران حوزه کتاب است پرداخته مي شود. نظرسنجي از مردم و گزارش‌هاي مرتبط با بحث نيزدر لابلاي برنامه پخش خواهد شد. " فانوس " بخش انتهايي برنامه است که در قالب يک بسته پيشنهادي ، کتاب هاي متنوعي را به مخاطبان معرفي مي کند . اجراي اصلي برنامه را فائزه نعمتي برعهده دارد ومجري کارشناس آن آقاي دکتر شجاعي است .

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  45
 • خبر روابط عمومی

  4soo

  مشخصات برنامه

  نياز به شناخت درك متقابل به منظور تسريع در دستيابي به مقاصد و اهداف ، امروزه در سازمانها و ادارات به عنوان يك اصل اساسي در مديريت پذيرفته شده است. اين ارتباط كه از آن به عنوان روايط عمومي ياد مي شود يكي از مهمترين و با ارزش ترين عوامل موثر در سرنوشت يك سازمان محسوب مي گردد ، روابط عمومي به عنوان يك فن و هنر نقش بسزايي در برقراري و تسهيل ارتباط دو سويه بين مديران سازمان و احاد مردم دارد و در عين حال موفقيت هاي چشمگير ي را در زمينه هاي مورد نظر و تحقق اهداف از پيش تعيين شده بدست آورده باشد. «روابط عمومي»، نوع ديگري از عملكرد مديريت است كه به ايجاد و حفظ خط‌ مشي‌هاي متقابل در زمينه شناخت و پذيرش روابط كمك كرده و موجب همكاري سازمان با مخاطبان آن مي‌شود. همچنين شامل چگونگي اداره مشكلات يا مسائل سازمان است كه به مديريت سازمان كمك مي‌كند تا از افكار عمومي آگاهي يابد و به آنها پاسخ گويد و نيز مشخص مي‌كند كه مديريت براي تأمين منافع عمومي چه وظايفي دارد و از سوي ديگر، مديريت سازمان را در اعمال تغييرات مؤثر و استقبال از گرايش‌هاي مختلف ياري مي‌دهد و در اين زمينه از تحقيق و نيز فنون ارتباطات به گونه‌اي كه با اصول اخلاقي سازگار باشد استفاده مي‌كند. روابط عمومي شبکه 4 نيز از زمان تاسيس اين شبکه زير نظر مديريت محترم شبکه، فعاليت خود را آغاز نموده و با راه اندازي اين باشگاه در پي تعامل بيش از بيش مخاطبان با مديريت شبکه و برنامه سازان آن بوده است . نشاني روابط عمومي شبکه 4 سيما: خ وليعصر.روبروي مسجد بلال. خ مهناز.پلاک 22 تلفن: 26215600 پيامک:300004

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  66
 • خبر میراث

  4soo

  مشخصات برنامه

  برنامه «ميراث» با هدف تبيين انقلاب اسلامي و ابعاد انديشه اي و شخصيتي امام خميني (ره) از 7 ارديبهشت آغاز شد.اين برنامه در قالب گفت و گوهايي با حضور استادان حوزه و دانشگاه ، ريشه ها و زمينه ها، نقاط عطف انقلاب اسلامي، دستاوردها و پيامدها را بررسي ميکند.دکور برنامه بر مبناي حياط منزل امام در جماران طراحي وابعاد واقعي آن حياط در اين دکور پياده سازي شده است که ميزگردهاي برنامه در چنين فضايي اجرا مي شود.
  آقاي عليرضا نادعلي رييس کانون انديشه جوان و مدير مسئول مجله زمانه براي اجراي اين برنامه انتخاب شدند.
  ميراث به تهيه کنندگي فرشاد منجزي ، شنبه ها ساعت 22:00 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.اين برنامه در 26 قسمت 60 دقيقه اي در گروه مستند شبکه چهار سيما با همکاري کتابخانه ملي،دفتر اسناد انقلاب اسلامي،پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي توليد شده است.

  دریافت متن برنامه میراث

  موضوع:
  پیام امام به مناسبت قطع نامه 598

  دریافت فایل
     

  موضوع:
  جریان روشنفکری غرب

  دریافت فایل
         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  18
 • خبر چهارسوی علم

  4soo

  مشخصات برنامه

  برنامه «چهارسوي علم» كاري است از تامين برنامه‌ شبكه 4 سيما كه 5 روزدرهفته به روي آتنن مي رود و در هر برنامه به موضوعي خاص اشاره دارد وتلاش دارد آخرين دستاوردهاي جهان درباره مسائل علمي و فني ، پزشكي ، هوا و فضا ، حيات وحش باستان شناسي ، فن آوري، دايناسورها، آتشفشان هاو . . . . به مخاطب ارائه دهد .اين مستندها هم به لحاظ موضوع و هم به لحاظ ساختار، ارزش هنري بالايي دارند و با بهره‌گيري از روش بحث و نظر درباره‌ آثار به ارائه مطالب و آگاهي بخشي مخاطب مي پردازند .

         
      گالری فیلم چهارسوی علم   جدید          

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  165
 • خبر طنزپیشگان

  tanzpishegan

  مشخصات برنامه

  طنز پیشگان کاری از تامین برنامه شبکه 4 به بررسی کارنامه کمدین های معروف و شهیر سینما و پخش برگزیده ای از فیلمهای آنها پرداخته و با معرفی. طنز پیشگان تا کنون به نمایش و تحلیل کمدین های بزرگی همچون وودی آلن ، توتو،جک لمون ،پیتر سلرز ،ویل هی ،چارلی چاپلین و...       می پردازد .این برنامه تامینی خارجی به تهیه کنندگی علیرضا طارمی ، پنج شنبه ها ساعت 20:30 وتکرار آن جمعه ها ساعت 13:30به روی آنتن می رود .

         
     
  آنونس طنزپیشگان
           

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  45
 • خبر داغ عشق

  mostanad 4

  مشخصات برنامه

  داغ عشق
  مستند سی قسمتی «داغ عشق» در ماه رمضان است و در یک گفتگوی خودمانی با جانبازان زندگی انها را به تصویر می کشد.
  این مستند با همراهی شش کارگردان ساخته می شود و با جانبازان در محل زندگی یا فضای کاریشان گفتگو شده است.
  این مستند از 19 خرداد ساعت 19:20 پخش می شود.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  16
 • خبر 1/618

  مشخصات برنامه

  « 1.618» عنوان برنامه جديدي در شبكه چهار سيما است كه هم زمان با بازگشايي دانشگاه ها ومدارس آغاز به کار کرد تهیه کنندگی این برنامه را حسنعلی اربابی برعهده دارد. ترويج تفكر علمي به مخاطب، آگاهي بخشيدن، انتقال تجربه ها ، يافته هاي جديد دانشي و اطلاع رساني و تحليل اخبار مرتبط از جمله اهداف اين برنامه است كه علاوه بر پرداختن به مسائل و رويدادهاي علمي به مباحث حوزه فرهنگ نيز خواهد پرداخت.
  اين برنامه درواقع تركيب و شكل كلي برنامه هاي 360 درجه، مداربسته، طلوع و كندو كه سابق بر اين از شبكه پخش شده است.
         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  35
 • مدیران و مسئولان
  تعداد مقالات:
  1
 • خبر اردی بهشت

  مشخصات برنامه

  محتواي اردي بهشت به مسائل و موضوعات پيرامون خانواده هاي ايراني مي پردازدکه به تمام عرصه هاي اجتماعي ، سياسي ، فرهنگي و هنري ، بهداشت ، ورزش ، تغذيه و فعاليت هاي مذهبي توجه دارد رويکرد برنامه با دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي در حوزه زنان و خانواده سعي دارد در قياس و تاويل وضعيت گذشته زنان را تا دوره معاصر مورد مداقه قرار دهد. اردي بهشت در محتوا به دنبال اين دستاوردهاست:1- تبليغ و ترويج تشکيل خانواده مبتني بر آموزه هاي ديني و هويت ملي است2- بالا بردن مهارت هاي زندگي3- ترويج اخلاق، اميد و آگاهي در ميان زنان و خانواده ها 4- بررسي آسيب هاي پيرامون تلاشي خانواده ها و در صورت امکان ارائه راهکارها در جهت کاهش آسيب ها5- ايجاد آگاهي براي رابطه تربيتي ميان مادران و فرزندان 6- تبليغ و ترويج توانايي همسران در رفع معظلات و اختلافات پيشرو از طريق مراجعه به مشاورين روانشناس7- ادب کلامي رفتاري و تأثير آن در ثبات رفتاري خانواده ها8- تشويق خانواده ها و زنان به عنوان محور خانواده در صرفه جويي، قناعت و ساده زيستي در زندگي9- تعريف صورت و محتواي حجاب و عفاف.

       
  تعداد مقالات:
  223
 • برنامه های نوروزی
  تعداد مقالات:
  0
 • طرح 1448
  تعداد مقالات:
  1
 • مسابقه در جستجوی معنا

  manaa

  مشخصات برنامه

  میان برنامه مسابقه در جستجوی معنا نشانگر عینیت واقعیتهای علمی در قرآن کریم است؛که به کوشش واحد تأمین برنامه  شبکه چهار سیما در ایام ماه مبارک رمضان روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.
  هر روز حدود ساعت 11:00 و 14:30 و16:00و20:00 و 23:30
  مخاطبان گرامی می توانند با فرستادن پاسخ به شماره پیامک 3000046 در این مسابقه شرکت فرمایند.

                 

   

   

  تعداد مقالات:
  29
 • دانه

  daneh

  مشخصات برنامه

  دانه كه اسمي مشتق از مصدر دانستن و مانند زبانه به معناي«يك قطعه دانش»است، نام برنامه ‏‏‏‏اي است كه در مسير گفتگوهاي خاص و متفاوت با فعالان عرصه علم و فناوري كشور، مردم را با حقايق علمي و معرفتي آشنا و پرسشهايي نظير: نقش نخبگان در توليد علم‌ چگونه است؟ فرصتها و تهديدهاي اين پديده در ارتباط با فرآيند توسعه‌ چيست؟ براي تبديل تهديدها و آسيب‌هايي كه متوجه اين روند است، از چه‌ راهكارهايي مي‌توان بهره جست؟ رابطه ي متقابل علم با دين در روند توسعه ي علمي كشور چگونه است؟بررسي و پاسخي كارشناسانه مي دهد. گفتگوهاي موضوعي كه به بحث و بررسي چالشهاي پيشرفت و توسعه علمي كشور در حوزه هايي همچون نقشه علمي كشور، نظام آموزش عالي، آينده پژوهي دانش و فناوري، شركتهاي دانش بنيان و همچنين گفتگوهاي علمي با اساتيد صاحبنظر در حوزه هاي تخصصي، از اركان اصلي و خمير مايه ي اين برنامه تخصصي است.

         

   

  اخبار

   

  تعداد مقالات:
  11
 • متن برنامه اردی بهشت
  تعداد مقالات:
  11
 • نغمه ها

  مشخصات برنامه

  مجموعه برنامه « نغمه ها »با هدف گفتگوي صميمانه با اهالي موسيقي در حوزه هاي مختلف خوانندگي، آهنگ سازي، تك نوازي، موسيقي كلاسيك، موسيقي ملل، موسيقي مقامي يا نواحي در هر قسمت به مدت 60 دقيقه تماشايي مي شود.
  گفتني است در هر برنامه با هنر مندي از خطه ي موسيقي كشور، درباره مسائل فني و محتوايي 5 قطعه از آثارشان گفتگو مي شود و يكي از آثار آنها پخش مي شود. شايان ذكر است اساتيد موسيقي و آواز ايران از جمله: استاد مصطفي كمال پور تراب"مولف و مدرس موسيقي"، مجيد درخشاني"آهنگ ساز و نوازنده"، كيوان ساكت"آهنگساز و نوازنده"، حسن ناهيد"نوازنده ني"، حسام الدين سراج"خواننده"، دكتر عبدالحسين مختاباد"خواننده و آهنگساز"، لوريس چكناواريان"آهنگساز و رهبر اركستر"، نادر مشايخي"آهنگساز و رهبر اركستر" در اين مجموعه برنامه حضور دارند و با مجري برنامه به گفتگوي صميمي مي نشينند. گفتني است اولين قسمت اين برنامه به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد غدير خم، دوشنبه ساعت 23:15 روي آنتن مي رود و در اين برنامه با سيد محمد معتمدي"خواننده" گفتگو مي شود. از ويژگيهاي شاخص اين برنامه لوكيشن هاي آن است. عوامل و دست اندركاران برنامه نغمه ها براي تهيه و گزارش و گفتگو با هنرمندان موسيقي ايران، به محل زندگي و كار هنرمندان مي روند و براي اينكه حقي از صاحب اثر و موسيقي گرفته نشود صداي مصاحبه كننده در اين برنامه شنيده نمي شود.

  زمان پخش :دوشنبه ها :22:00؛ باز پخش :چهارشنبه ها :16:00و جمعه ها :ساعت 10:00

       
  تعداد مقالات:
  17
 • متن برنامه نغمه ها
  تعداد مقالات:
  7
 • متن طلوع
  تعداد مقالات:
  8
 • پایان ناباروری

  مشخصات برنامه

  سری جدید برنامه تخصصی«پایان ناباروری»با هدف بررسی دلایل ناباروری در مردان و زنان، به تهیه کنندگی سعید مشایخی، شنبه ها ساعت 19 روی آنتن می رود.

  به گزارش روابط عمومی شبکه چهار، برنامه«پایان ناباروری»جایگاه ویژه ای برای طرح موضوعات مرتبط با ناباروری مردان و زنان در جامعه ایرانی دارد. لذا این برنامه با هدف بررسی روشهای پیشگیری، درمانهای دارویی و جراحی به مخاطبان عرضه می شود. همچنین تحلیل شیوه های متنوع و علمی بارداری و بررسی ابعاد فرهنگی،اجتماعی و روانی، از دیگر محورهای مورد بحث در این برنامه به شمار می رود.

  گفتنی است آخرین آمارها درباره زوجهای ایرانی حکایت از این دارد که بیست درصد آنان نابارور هستند. به عبارت دیگر از هر پنج زوج یک زوج از ناتوانی در بچه دار شدن می رنجد. شاید با این توصیف تصور کنیم که این مشکل در سرزمین ایران بیشتر رایج است ولی برخی مقالات علمی به این حقیقت منتج شده است که در طول پنجاه سال اخیر قدرت باروری مردان و زنان در همه دنیا رو به کاهش بوده است. گفته می شود که سبک زندگی جدید و حضور بیشتر در میدانهای مغناطیسی، امواج موبایل، تغذیه نادرست و غذاهای ناسالم، استرسهای زندگی مدرن و ... در این باره بی تاثیر نیست.
  دنیای پزشکی در پی حل این معضل برای خانواده ها است تا بر مشکلات کنونی فایق آمده و شیرینی فرزند دار شدن را تجربه کنند.
         
  تعداد مقالات:
  11
 • صنعتگران برتر

  مشخصات برنامه

  مجموعه صنعتگران برتر با هدف تبيين تجربه هاي ارزنده و بكارگيري روش ها و ايده هاي جديد و مبتكرانه صاحبان مشاغل صنعتي، روي آنتن مي رود.
  به تصوير كشيدن راه هاي موفقيت مديران توانمند و جهادي عرصه صنعت با ساختار و فرمي نو دراین برنامه مثال زدنی است.
  برنامه "صنعتگران برتر" سعي دارد پيشرفت هاي علمي و اقتصادي جامعه را در حوزه هاي صنعتي نيز تصوير كند. معرفي صنعتگران شاخص بعنوان الگو هاي تاثير گذار و افتخار آميز كشور از آیتم های این برنامه است و  اين برنامه مي كوشد با هدف تبيين نقش دانش و علم در احياء صنعت، راههاي شكوفايي اقتصاد و صنعت كشور را از زبان صنعتگران و مديران خلاق و مبتكر بيان كند.

         
  تعداد مقالات:
  2
 • کاغذ رنگی

  مشخصات برنامه

  کاغذ رنگی با هدف گسترش کتاب و کتابخوانی همه اقشار جامعه تولید شده است و دعوت جمع بیشتری از مخاطبان به کتاب و کتابخوانی، از مهم‌ترین دلایل تولید کاغذ رنگی است ؛هر قسمت از این برنامه در 45 دقیقه تولید می‌شود که دارای بخشهای متنوعی چون: تقویم تاریخ، چراغ مطالعه(سیر مطالعاتی ادبیات پلیسی، چگونه بنویسیم، معرفی کتاب، مهمون داریم و ... است.
  تأثیرگذاری بر مخاطبان کودک و نوجوان یکی از مهم‌ترین اهداف کاغذ رنگی است همچنین گزارش‌هایی ویژه از مدارس پخش و گپ و گفت با بچه‌ها درباره آخرین یا بهترین کتاب‌هایی که خوانده‌اند نیز در این برنامه ستودنی است.

         
  تعداد مقالات:
  21
 • برنامه های پربازدید
  تعداد مقالات:
  1
 • صفحه برنامه ها
  تعداد مقالات:
  1
 • ژنتیک راه حل گمشده

  مشخصات برنامه

  برنامه "ژنتیک راه حل گمشده"ضمن بررسی عواملی چون امواج مخابراتی، بیماری‌های والدین مانند کمبود ویتامین‌ های ضروری در بدن پدر و مادر، و کم‌خونی در تولد فرزند معلول، بیننده ها را با انواع آزمایش‌های تخصصی قبل از ازدواج و قبل از تولد فرزند آشنا خواهدکرد و به مادران باردار اطلاعاتی جهت مراقبت از نوزادان و پیشگیری از معلولیت ارائه می‌‌شود. هر قسمت از این برنامه به یکی از موضوعات مرتبط با تولد کودکان معلول اختصاص دارد و مهمان برنامه که از پزشکان، کارشناسان و متخصصان حوزه ژنتیک است، در این خصوص اطلاعاتی مفید در اختیار بیننده ها قرار می‌دهد.«ژنتیک راه‌حل گمشده» تلاش می‌کند با ارائه اطلاعات علمی از تولد فرزندان معلول پیشگیری کند و اندکی از هزینه‌ نگهداری این کودکان بکاهد.

         
  تعداد مقالات:
  5
 • فیلم های سینمایی 94
  تعداد مقالات:
  14
 • مستند4ویژه نوروز94
  تعداد مقالات:
  15
 • فرمول4
  تعداد مقالات:
  13
 • کنداکتور
  تعداد مقالات:
  14
 • بزودی در شبکه چهار
  تعداد مقالات:
  1
 • مجموعه نقد چهار
  تعداد مقالات:
  4
 • مجله های فرهنگی و هنری
  تعداد مقالات:
  5
  • فانوس

   کتاب و کتابخوانی از موضوعاتی است که در فهرست برنامه های شبکه چهارسیما از جایگاه ویژه ای برخوردار است، برنامه ترکیبی «فانوس» کاری از گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما با اجرای عصمت همتی روی آنتن می رود.

   این برنامه به تهیه کنندگی محمد رحیمی و کارگردانی محمد اسماعیل هدایت، در ایام نوروز روزهای زوج به معرفی کتاب ویژه نوروز می پردازد.

   ....  اخبار برنامه فانوس  ..............................................................................................

   تعداد مقالات:
   1
 • مجله های علمی و تخصصی
  تعداد مقالات:
  5
  • چرخ

   مجله علمی و فرهنگی

   از شنبه تا چهارشنبه ساعت 19

      اختراع چرخ یکی از اولین اختراعات بزرگ بشر بود که گرچه ساختار آن به نظر ساده می آید اما دستاوردهای تکنولوژیک بسیاری را به دنبال داشت. با الهام از این اختراع باستانی، برنامه سازان گروه دانش شبکه چهار سیما سیاوش و محمد فواد صفاریان پور  برنامه ی جدید خود را "چرخ" نام گذاری کرده اند و می کوشند در این برنامه به سوی افق های تازه ی جهان علم حرکت کنند.
       محور اصلی این برنامه موضوعات مختلف جهان دانش و فناوری است که با آیتم هایی نظیر گفت‌وگو با دانشمندان و پژوهشگران و چهره‌های علمی مختلف ایران، سرکشی به مراکز علمی کشور و آگاهی از چگونگی تحقیقات علمی دانشمندان ایرانی همراه است. همچنین چرخ می کوشد تا مرزهای جغرافیایی را درنوردد و به تازه ترین یافته ها و رویدادهای علمی روز دنیا نیز بپردازد و پیوسته همانند یک خبرنگار، وقایع علمی جهان را در لحظه، منعکس کند.
      چرخ از شنبه تا چهارشنبه راس ساعت 19  با اجرای سیاوش صفاریان پور به طور زنده برای دوستداران داشِ روز به نمایش در می آید .

   شماره پیامک: 3000045 

   ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

   ....  اخبار برنامه چرخ  ..............................................................................................

   تعداد مقالات:
   2
 • سخنرانی ها و همایش ها
  تعداد مقالات:
  4
 • برنامه شاخص تصویری
  تعداد مقالات:
  3
  شماره پیامک 300004  
  پست الکترونیک sima4@irib.ir  
  کانال تلگرام  
  https://telegram.me/TV4_IRIB  

© 2016, Islamic Republic of Iran Broadcasting, Sima Channel 4 Department, All Rights Reserved